Komunikat Prezesa Zarządu z dnia 25.03.2018 r.

Zarząd firmy Fluid S.A. informuje:

1. Zarząd informuje, że w bieżącym miesiącu odbył roboczą wizytę w Meksyku, gdzie spotkał się m.in. z właścicielami i zarządem firmy zajmującej się produkcją ekologicznej żywności.

Jednym z istotnych elementów w procesie produkcyjnym meksykańskiego partnera jest oparcie produkcji żywności o tworzenie mieszanki nawozowo kompostowej, której bazą jest biowęgiel wyprodukowany z własnych plantacji roślin energetycznych.

Zarząd zaprezentował Zakład Odzysku Energii FLUID jako alternatywę dla dotychczasowej produkcji biowęgla.

Efektem spotkań, jest zapowiedziana wizyta udziałowców oraz inżynierów z Meksyku, celem bliższego zapoznania się z technologią oraz uwęglenia biomasy z własnych plantacji.

W ocenie Zarządu, dużą wartością spotkań jest zapoznanie się z nowymi gatunkami biomasy, które mogą z powodzeniem być uprawiane w Polsce i zwielokrotnić roczną produkcję, nawet w stosunku do Miskantusa.

2. Prowadzone są szczegółowe uzgodnienia z inwestorem krajowym z którym podpisano list intencyjny w zakresie adaptacji posiadanej nieruchomości i budowy Zakładu Odzysku Energii.

3. Kontynuujemy działania marketingowo sprzedażowe w Indonezji. Niezależnie od tego w najbliższych dniach FLUID Indonezja sp. z o.o. rozpocznie działania w Jakarcie, celem rejestracji „representative office”.

4. Praca zakładu prowadzona jest na 3 reaktorach w sposób ciągły około 5 dni w tygodniu, pozostałe dni przeznaczone są na prace technologiczne zaplanowane do realizacji do końca kwietnia.

Za Zarząd
Jan Gładki